Daficard.cz - Plastové karty, Magnetické plastové karty, Čipové plastové karty, Plastové vizitky, Klíčenky

Menu
Administrace

Potisk plastových karet

Potisk plastových karet
Potisk plastových karet se realizuje pomoci různých technologii tisku a jejich kombinaci a to s ohledem na specifiku použitých materiálů a stadium výrobního procesu. Náročnost tisku je daná hladkým a nesavým materiálem (PVC, ABS a pod.) jeho tepelnou dilataci, vznikem elekrostatického náboje, stupněm odolnosti barev vůči teplotám, vlivu adhezivního lepidla, tlaku či soudržnosti barev s podkladem. Nejčastěji používané tisky jsou:

  1. Ofsetový tisk
  2. Sítotisk
  3. Digitální tisk
  4. Termoprint
  5. Retransferový tisk
  6. Tamponový tisk
  7. Embosing
  8. Hot stamping
  9. Laserový tisk

Volba technologie tisku závisí od velikosti nákladu, designu, personalizace a v neposlední řadě i ekonomické efektivity výroby.

Ofsetový tisk
Ofsetový tisk je nejpoužívanějši technologii pro potisk plastových karet. Pro střední a větší náklady je nejproduktivnější a dosahuje nejvyšší kvalitu a trvanlivost tisku. Tisk je však dosti náročný kvůli tisku na nesavé materiály. Tisk vyžaduje zkušené tiskaře a speciální barvy s dobrou přilnavosti na PVC a vysokou odolnosti vůči teplotám a tlaku při laminaci.
Pro tisk lze použit kromě klasických barev i UV barvy, které umožňuji ihned po tisku pokračovat v technologickém procesu výroby.

Sítotisk
Podobně jak ofsetový tisk umožňuje tisk ze základních barev CMYK a přímých barev např. Pantone, HKS apod. Kvalitativně je horší než ofset, má menší produktivitu avšak výhodou je možnost použití metalických barev zejména zlaté a stříbrné.

Hledání
Obsah kategorie
Odkazy